Leopold Slaninka#Boží doteky na stezkách severního království + dárek k nákupu

Kód: 2001
Novinka +Dárek k nákupu
171 Kč –17 %
2001 slovoprotebe.cz Leopold Slaninka Bozi doteky na stezkach severniho kralovstvi
171 Kč –17 % 142 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
14.6.2023

V pořadí už 11. knižní publikace, avšak první v českém jazyce, z dílny slovenského jezuity Leopolda Slaninky, který se v roce 2019 ocitl na misiích, ne v Číně jako po tom vždy toužil, ale v severních Čechách, kde ale žije jen 1 procento katolíků, podobně jako v Číně.

Kniha je souborem autorových listů svým přátelům, během třech let strávených nejprve v Chomutově a potom v Liberci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Páter Leopold v nich sdílí své osobní zážitky, radosti ale i těžkosti během této mise, pričemž každý list je zároveň ignaciánskou konkrétní pozvánkou na cestě spirituálního hledání Boha ve všech věcech.

Jak autor sám píše: “Pan farář tuto oblast kolem Liberce nazývá „severním královstvím“, já jsem si přidal „severní ledové království“. Už jen najít ten správný klíč, aby ledy roztály a kraj se opět zazelenal a zavál voňavým novým vánkem dechu života” (s.52). “A tak tu stojím a kladu si otázku, k čemu mě Pán skutečně zve, když mě sem poslal. To, co cítím v hloubce srdce jako možné vysvětlení, je pozvání k hlubšímu pochopení a uchopení Kristova kříže. V úplné odevzdanosti, poslušnosti, poníženosti přijmout a dělat to, co se ode mě žádá. Přijmout to s důvěrou a dělat vše s láskou” (s.55)

Doplňkové parametry

Kategorie: Svědectví a životopisy
Typ produktu: kniha
Klíčové slovo: misie, svědectví
Příležitost: rozjímání
Nakladatelství: Zaex
Určeno: dospělým, mužům, ženám
Doba čtení: střední
Provedení: text, barevné fotografie
Vazba: brožovaná
Počet stran: 85
Rok vydání: 2022
EAN: 9788081921438
ISBN: 978-80-8192-143-8
Rozměry:
Hmotnost:
Vydání: 1.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Leopold Slaninka SJ (1967) – kněz, psycholog, žurnalista. Pochází z Častej (Slovensko). Do Tovaryšstva Ježíšova vstoupil roku 1988. Po studiu mediální komunikace v Římě a základních filozofických a teologických studií v Bratislavě byl na kněze vysvěcen roku 1999. Jako kněz působil dva roky v Piešťanech, kde se věnoval pastoraci mládeže a dával duchovní cvičení. Po čtyřletém studiu na Papežské Gregoriánské univerzitě v Římě promoval v oboru klinické psychologie se zaměřením na spirituální formaci a stal se členem komory italských psychologů. V letech 2005-2009 působil jako šéfredaktor slovenského programu Vatikánského rozhlasu. Po návratu na Slovensko byl v letech 2011-2015 ředitelem Domu sv. Gorazda v Bacúrově, který měl za cíl psychologicko-formační podporu kněžím a řeholníkům na Slovensku. Vletech 2010-2018 byl zároveň ředitelem Jezuitského pastoračního centra v Piešťanech. Od roku 2019 působí na misiích v Čechách.