Henri J. M. Nouwen#Návrat ztraceného syna + dárek k nákupu

Kód: 56
+Dárek k nákupu
229 Kč –14 % 195 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
29.9.2023

Roku 1983 Nouwen poprvé zahlédl reprodukci slavného Rembrandtova obrazu, na němž otec objímá marnotratného syna. Výjev ho naprosto uchvátil. Kniha je výbornou pomůcku pro duchovní obnovy a exercicie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Roku 1983 Nouwen poprvé zahlédl reprodukci slavného Rembrandtova obrazu, na němž otec objímá marnotratného syna. Výjev ho naprosto uchvátil... Záhy se mu naskytla příležitost odjet do Petrohradu a strávit pár dní v tichu před originálem. Jednotlivé postavy na obraze k němu promlouvaly tak mocně, že o nich musel rozjímat po mnoho dalších let. Postupně se našel v obou synech, přičemž ale zjistil, že „ztracenější“ je ten starší, ačkoli se nikdy nevzdálil z otcova domu. A nakonec největší výzvou bylo pro autora povolání stát se milosrdným otcem, který už neřeší sebe, ale má otevřené srdce i náruč pro všechny „ztracené“.

Kniha vychází v novém překladu Kateřiny Lachmanové, která knihu doporučuje jako výbornou pomůcku pro duchovní obnovy a exercicie.

HENRI J. M. NOUWEN (1932–1996), katolický kněz, původem z Nizozemska, téměř dvacet let přednášel na několika amerických univerzitách včetně Harvardu. Tam se setkal s Jeanem Vanierem, zakladatelem Archy. Poté, co ji několikrát návštívil, nakonec opustil akademické prostředí a od roku 1986 žil takřka neustále s mentálně postiženými v komunitě Daybreak v Torontu. Napsal bezmála čtyři desítky knih, ale Návrat ztraceného syna mezi nimi vyniká jako vyzrálé víno.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příběhy a romány
Typ produktu: kniha
Klíčové slovo: cesta, hledání, milosrdenství, odpuštění, radost, rodičovství, víra, zármutek, ztráta
Příležitost: rozjímání
Barva obálky: hnědá
Nakladatelství: Paulínky
Určeno: dospělým, mužům, ženám
Doba čtení: dlouhá
Provedení: text
Vazba: brožovaná
Počet stran: 200
Rozměry: 140 x 205 mm
Hmotnost: 0,220 kg
Rok vydání: 2019
Vydání: 2.
EAN: 9788074503313
ISBN: 978-80-7450-331-3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Henri J. M. Nouwen_small

Henri J. M. Nouwen (1932–1996), katolický kněz, původem z Nizozemska, téměř dvacet let přednášel na několika amerických  univerzitách včetně Harvardu. Tam se setkal s Jeanem Vanierem, zakladatelem Archy. Poté, co ji několikrát návštívil, nakonec opustil akademické prostředí a od roku 1986 žil takřka neustále s mentálně postiženými v komunitě Daybreak v Torontu. Napsal bezmála čtyři desítky knih, ale Návrat ztraceného syna mezi nimi vyniká jako vyzrálé víno.
Foto: externí zdroj