Ladislav Kubíček#O svobodě + dárek k nákupu

Kód: 362
Akce +Dárek k nákupu
75 Kč –11 %
362 Kubicek O svobode 9788072661893 01
75 Kč –11 % 67 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Úvahy o daru svobody, jak si jej vážit, radovat se z něho a chránit ho.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V křesťanské zvěsti je svoboda něco základního, jistého, určitého. Je prvním a hlavním plodem vykoupení Kristova. P. Kubíček skrze své úvahy vede čtenáře k tomu, aby si daru svobody vážil, radoval se z něho a chránil jej – a to i před vlastní lhostejností a nedomyšleností.

Doplňkové parametry

Kategorie: Duchovní rozvoj
Typ produktu: kniha
Klíčové slovo: Ježíš, víra
Příležitost: duchovní rozvoj, vzdělávání se
Barva obálky: fialová
Nakladatelství: Karmelitánské
Určeno: dospělým, mládeži, mužům, ženám
Doba čtení: krátká
Provedení: text
Vazba: brožovaná
Počet stran: 77
Rozměry:
Hmotnost: 0,089 kg
Rok vydání: 2004
Vydání: 1.
EAN: 9788072661893
ISBN: 978-80-7266-189-3
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Ladislav Kubíček_small

P. MUDr. Ladislav Kubíček se narodil 3. ledna 1926 na Podkarpatské Rusi, v Rachově. Byl český katolický kněz a lékař, známá postava české katolické církve 20. století. V předlistopadové době byl šikanován komunistickým režimem a státním dozorem nad církvemi (tzv. církevními tajemníky). Byl sídelním kanovníkem litoměřické katedrální kapituly a prezidentem litoměřické diecézní charity. Stal se obětí brutální loupežné vraždy.
Promoval v roce 1950 na Masarykově univerzitě po ročním zákazu studia, neboť odmítl podepsat přihlášku do KSČ. Vojenskou službu vykonával u PTP jako sběrač raněných. V lékařské profesi působil na různých místech republiky, překládán často pro náboženské a politické přesvědčení. Pro nepolepšitelnost a negativní poměr k lidově-demokratickému zřízení s ním byl rozvázán pracovní poměr ve zdravotnictví. Nastupuje pak jako horník do Karviné. V roce 1959 byl za podvracení republiky odsouzen a uvězněn. Po amnestii pracoval v Kamenoprůmyslu jako lisovač a brusič. Zároveň studoval soukromě teologii, je tajně vysvěcen na kněze a v roce 1968 biskup Trochta získal státní souhlas k jeho duchovenské činnosti. Působil pak na mnoha venkovských farách litoměřické diecéze, krátce byl pověřen i duchovní službou v litoměřické nemocnici, ve věznici a v hospici. V září 1976 byl poprvé ustanoven administrátorem v Třebenicích, malé obci v Českém středohoří, i tam však mohl setrvat pouze jeden rok. Do Třebenic se opět vrátil až v srpnu 1999. Mimo svou pastorační činnost se zabýval řešením případů hraničních oblastí gynekologie, psychosomatických nemocí, psychiatrie, duchovního života a manželství. Roku 2000 byl ustanoven sídelním kanovníkem litoměřické kapituly, žil však mezi svými farníky v Třebenicích a okolí, a nadále pomáhal i velkému okruhu přátel jako zpovědník, duchovní rádce a přítel, s široce otevřeným srdcem pro všechny potřebné. Zemřel v sobotu 11. září 2004 na své faře, zabit rukou vraha.
*převzato z externího zdroje