Walter Ciszek#S Bohem v Rusku + dárek k nákupu

Kód: 80
Akce +Dárek k nákupu
Značka: Walter Ciszek
349 Kč –15 % 295 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Walter Ciszek se narodil v rodině polských emigrantů. Po vstupu k jezuitům se přihlásil k misijní práci v Rusku a přijal východní obřad. O své životní zkušenosti napsal tuto knihu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

S Bohem v Rusku - 23 kněžských let v sovětských vězeních a sibiřských pracovních táborech

Walter Ciszek se narodil v rodině polských emigrantů. Po vstupu k jezuitům se přihlásil k misijní práci v Rusku a přijal východní obřad. Když vypukla II. světová válka, byl právě v polské oblasti obsazené Rudou armádou. V roce 1940 byl zatčen a dalších 23 let vězněn sovětským režimem, z toho 15 let na Sibiři. Teprve v roce 1963 se mohl vrátit do Spojených států, výměnou za dva sovětské agenty. O své životní zkušenosti napsal dvě knihy. Tato je jedna z nich.

Doplňkové parametry

Kategorie: Svědectví a životopisy
Typ produktu: kniha
Klíčové slovo: komunismus, misie, pronásledování, víra
Příležitost: duchovní rozvoj, vzdělávání se
Barva obálky: modrá
Nakladatelství: Paulínky
Určeno: dospělým, mládeži, mužům
Doba čtení: dlouhá
Provedení: text
Vazba: vázaná
Počet stran: 486
Rozměry: 140 x 205 mm
Hmotnost: 0,6 kg
Rok vydání: 2014
Vydání: 1.
EAN: 9788074501241
ISBN: 978-80-7450-124-1
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Walter Ciszek_small

Walter Joseph Ciszek, SJ byl americký jezuita a misionář polského původu. Narodil se 4. listopadu 1904 v Pensylvániii v USA a celý svůj život zasvětil službě druhým. K jezuitům vstoupil v roce 1928. V následujícím roce se dověděl, že papež Pius XI. vyzval seminaristy, aby vstoupili do nového ruského centra v Římě, které připravuje kněze pro práci v Rusku. Poslali ho do Říma studovat teologii a byzantský obřad. Na kněze byl vysvěcen v roce 1937, ale protože kněží nemohli být vysláni do Ruska, byl určen k práci v Polsku. Po vypuknutí války v roce 1939 se dokázal P. Ciszek s falešnými doklady dostat do Ruska. Pracoval jako nekvalifikovaný dělník až do června 1941, kdy ho tajná policie zatkla jako podezřelého špiona. Po zatčení se Ciszek ocitl v neslavné Lubjanské věznici v Moskvě, kde byl vyslýchán jako "vatikánský špión" a odsouzen k patnácti rokům těžké práce na Sibiři. Přestože byl nucen s ostatními pracovat v uhelném dolu v gulagu, našel způsob, jak poskytovat svátost smíření a slavit mši svatou. V roce 1955 byl P. Ciszek propuštěn z pracovních táborů, ale byl nucen žít v gulagu v Norilsku, kde pracoval v chemické továrně. Po desetiletích, kdy byl pokládán za mrtvého, měl konečně možnost psát rodinným příslušníkům ve Spojených státech. V Norilsku otec Ciszek a další kněží sloužili rostoucí farnosti, ale KGB mu vyhrožoval, že ho zatkne, pokud bude v této činnosti pokračovat. Přesun do jiného města mu rychle znemožnili. V roce 1963, po 23 letech věznění, se otec Ciszek dozvěděl, že se vrací domů. Po intervenci prezidenta Johna Kennedyho, jen měsíc před vraždou prezidenta, byli on a americký student vráceni do Spojených států výměnou za dva sovětské agenty. Po návratu pracoval ve středisku Jana XXIII. na Fordhamské univerzitě v Pennsylvánii až do své smrti v dne 8. prosince 1984. Kanonizační proces P. Ciszeka byl formálně zahájen roku 2012.
Více než třicet let po jeho smrti je Ciszekův život stále inspirací pro ty, kteří uvažují o jezuitském povolání, obzvláště prostřednictvím dvou knih ze svého života: "S Bohem v Rusku" a "On mě vede". Sbírka dříve nepublikovaných spisů "S Bohem v Americe" byla vydána v Loyola Press v roce 2016.
*převzato z externího zdroje