Walter Ciszek#S Bohem v Rusku + dárek k nákupu

Kód: 80
Akce +Dárek k nákupu
Značka: Walter Ciszek
349 Kč –11 % 310 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Walter Ciszek se narodil v rodině polských emigrantů. Po vstupu k jezuitům se přihlásil k misijní práci v Rusku a přijal východní obřad. O své životní zkušenosti napsal tuto knihu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

S Bohem v Rusku - 23 kněžských let v sovětských vězeních a sibiřských pracovních táborech

Walter Ciszek se narodil v rodině polských emigrantů. Po vstupu k jezuitům se přihlásil k misijní práci v Rusku a přijal východní obřad. Když vypukla II. světová válka, byl právě v polské oblasti obsazené Rudou armádou. V roce 1940 byl zatčen a dalších 23 let vězněn sovětským režimem, z toho 15 let na Sibiři. Teprve v roce 1963 se mohl vrátit do Spojených států, výměnou za dva sovětské agenty. O své životní zkušenosti napsal dvě knihy. Tato je jedna z nich.

Doplňkové parametry

Kategorie: Svědectví a životopisy
Typ produktu: kniha
Klíčové slovo: komunismus, misie, pronásledování, víra
Příležitost: duchovní rozvoj, vzdělávání se
Barva obálky: modrá
Nakladatelství: Paulínky
Určeno: dospělým, mládeži, mužům
Doba čtení: dlouhá
Provedení: text
Vazba: vázaná
Počet stran: 486
Rozměry: 140 x 205 mm
Hmotnost: 0,6 kg
Rok vydání: 2014
Vydání: 1.
EAN: 9788074501241
ISBN: 978-80-7450-124-1
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Walter Ciszek_small

Walter Joseph Ciszek, SJ byl americký jezuita a misionář polského původu. Narodil se 4. listopadu 1904 v Pensylvániii v USA a celý svůj život zasvětil službě druhým. K jezuitům vstoupil v roce 1928. V následujícím roce se dověděl, že papež Pius XI. vyzval seminaristy, aby vstoupili do nového ruského centra v Římě, které připravuje kněze pro práci v Rusku. Poslali ho do Říma studovat teologii a byzantský obřad. Na kněze byl vysvěcen v roce 1937, ale protože kněží nemohli být vysláni do Ruska, byl určen k práci v Polsku. Po vypuknutí války v roce 1939 se dokázal P. Ciszek s falešnými doklady dostat do Ruska. Pracoval jako nekvalifikovaný dělník až do června 1941, kdy ho tajná policie zatkla jako podezřelého špiona. Po zatčení se Ciszek ocitl v neslavné Lubjanské věznici v Moskvě, kde byl vyslýchán jako "vatikánský špión" a odsouzen k patnácti rokům těžké práce na Sibiři. Přestože byl nucen s ostatními pracovat v uhelném dolu v gulagu, našel způsob, jak poskytovat svátost smíření a slavit mši svatou. V roce 1955 byl P. Ciszek propuštěn z pracovních táborů, ale byl nucen žít v gulagu v Norilsku, kde pracoval v chemické továrně. Po desetiletích, kdy byl pokládán za mrtvého, měl konečně možnost psát rodinným příslušníkům ve Spojených státech. V Norilsku otec Ciszek a další kněží sloužili rostoucí farnosti, ale KGB mu vyhrožoval, že ho zatkne, pokud bude v této činnosti pokračovat. Přesun do jiného města mu rychle znemožnili. V roce 1963, po 23 letech věznění, se otec Ciszek dozvěděl, že se vrací domů. Po intervenci prezidenta Johna Kennedyho, jen měsíc před vraždou prezidenta, byli on a americký student vráceni do Spojených států výměnou za dva sovětské agenty. Po návratu pracoval ve středisku Jana XXIII. na Fordhamské univerzitě v Pennsylvánii až do své smrti v dne 8. prosince 1984. Kanonizační proces P. Ciszeka byl formálně zahájen roku 2012.
Více než třicet let po jeho smrti je Ciszekův život stále inspirací pro ty, kteří uvažují o jezuitském povolání, obzvláště prostřednictvím dvou knih ze svého života: "S Bohem v Rusku" a "On mě vede". Sbírka dříve nepublikovaných spisů "S Bohem v Americe" byla vydána v Loyola Press v roce 2016.
*převzato z externího zdroje

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení