Jan Dobraczyński#Stín Otce + dárek k nákupu

Kód: 71
Akce +Dárek k nákupu
215 Kč –11 % 191 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.5.2022

V tomto románovém příběhu o svatém Josefovi z Nazaretu se autor ujímá nejen úžasného úkolu převyprávět život významného světce a zachycuje nesnáze jeho každodenního života stejně jako napjatou atmosféru tehdejší doby, v níž Židé očekávali příchod Mesiáše.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stín Otce - Příběh o Josefovi z Nazaretu

V tomto románovém příběhu o svatém Josefovi z Nazaretu se autor ujímá nejen úžasného úkolu převyprávět život významného světce, nýbrž rekonstruuje i kulturní pozadí, ve kterém se světcův život odehrával. Zachycuje nesnáze jeho každodenního života stejně jako napjatou atmosféru tehdejší doby, v níž Židé očekávali příchod Mesiáše, politické události na dvoře Heroda Velikého, vládcovy intriky, zvrácenosti a zločiny. Vychází při tom z biblických pramenů i z rozsáhlého literárního materiálu tehdejší doby.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příběhy a romány
Typ produktu: kniha
Klíčové slovo: svatí, židovství
Příležitost: vzdělávání se, zábava
Barva obálky: hnědá
Nakladatelství: Paulínky
Určeno: dospělým, mládeži, mužům, ženám
Doba čtení: dlouhá
Provedení: text
Vazba: brožovaná
Počet stran: 272
Rozměry: 140 x 205 mm
Hmotnost: 0,33 kg
Rok vydání: 2013
Vydání: 4.
EAN: 9788074500916
ISBN: 978-80-7450-091-6

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jan Dobraczyński_small

Jan Dobraczyński, narozen 20. dubna 1910 ve Varšavě, byl polský spisovatel, politik a katolický publicista. Během druhé polské republiky byl zastánce Stronnictwo Narodowe a katolického hnutí. Byl vojákem z polské armády během polské obranné války z roku 1939, členem Armia Krajowa. Bojoval ve Varšavském povstání v roce 1944. Po válce podporoval polské komunisty, byl jejich členem v letech 1952 až 1985, aktivistou z PAX sdružení a Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego. Měl hodnost generála polských sil. Během druhé světové války působil jako vedoucí oddělení pro opuštěné děti ve Varšavě a pečoval o blaho oddělení. Pomáhal aktivistům umístit židovské děti v klášterech. Po Varšavském povstání byl uvězněn v Bergen-Belsen.V roce 1985 byl oceněn křížem Virtuti Militari a v roce 1993 titulem Spravedlivý mezi národy. Zemřel 5. března 1994 ve Varšavě.
*převzato z externího zdroje

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení