Jan Dobraczyński#Stín Otce + dárek k nákupu

Kód: 71
Akce +Dárek k nákupu
215 Kč –15 % 182 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
4.12.2023

V tomto románovém příběhu o svatém Josefovi z Nazaretu se autor ujímá nejen úžasného úkolu převyprávět život významného světce a zachycuje nesnáze jeho každodenního života stejně jako napjatou atmosféru tehdejší doby, v níž Židé očekávali příchod Mesiáše.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stín Otce - Příběh o Josefovi z Nazaretu

V tomto románovém příběhu o svatém Josefovi z Nazaretu se autor ujímá nejen úžasného úkolu převyprávět život významného světce, nýbrž rekonstruuje i kulturní pozadí, ve kterém se světcův život odehrával. Zachycuje nesnáze jeho každodenního života stejně jako napjatou atmosféru tehdejší doby, v níž Židé očekávali příchod Mesiáše, politické události na dvoře Heroda Velikého, vládcovy intriky, zvrácenosti a zločiny. Vychází při tom z biblických pramenů i z rozsáhlého literárního materiálu tehdejší doby.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příběhy a romány
Typ produktu: kniha
Klíčové slovo: svatí, židovství
Příležitost: vzdělávání se, zábava
Barva obálky: hnědá
Nakladatelství: Paulínky
Určeno: dospělým, mládeži, mužům, ženám
Doba čtení: dlouhá
Provedení: text
Vazba: brožovaná
Počet stran: 272
Rozměry: 140 x 205 mm
Hmotnost: 0,33 kg
Rok vydání: 2013
Vydání: 4.
EAN: 9788074500916
ISBN: 978-80-7450-091-6

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jan Dobraczyński_small

Jan Dobraczyński, narozen 20. dubna 1910 ve Varšavě, byl polský spisovatel, politik a katolický publicista. Během druhé polské republiky byl zastánce Stronnictwo Narodowe a katolického hnutí. Byl vojákem z polské armády během polské obranné války z roku 1939, členem Armia Krajowa. Bojoval ve Varšavském povstání v roce 1944. Po válce podporoval polské komunisty, byl jejich členem v letech 1952 až 1985, aktivistou z PAX sdružení a Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego. Měl hodnost generála polských sil. Během druhé světové války působil jako vedoucí oddělení pro opuštěné děti ve Varšavě a pečoval o blaho oddělení. Pomáhal aktivistům umístit židovské děti v klášterech. Po Varšavském povstání byl uvězněn v Bergen-Belsen.V roce 1985 byl oceněn křížem Virtuti Militari a v roce 1993 titulem Spravedlivý mezi národy. Zemřel 5. března 1994 ve Varšavě.
*převzato z externího zdroje