Tomislav Ivančič#Vezmi svůj kříž a následuj mě + dárek k nákupu

Kód: 134
Tip +Dárek k nákupu
69 Kč –15 %
134 slovoprotebe.cz Ivancic Vezmi svuj kriz a nasleduj me 9788074502026 01
69 Kč –15 % 58 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Přivádí čtenáře k tomu, že přijetí kříže neznamená jít cestou bolesti a smutku: "Přijetí kříže je vítězstvím nad křížem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tématu křížové cesty se autor této knihy věnuje dlouhodobě. Křížová cesta, jak sám říká, nás má vést, "abychom naslouchali skrze modlitbu". Autorovy reflexe k jednotlivým zastavením křížové cesty vypovídají o jeho bohatých zkušenostech s lidským utrpením (T. Ivančić je mj. zakladatelem center duchovní pomoci v Chorvatsku, Rakousku, Německu a Belgii). Přivádí čtenáře k tomu, že přijetí kříže neznamená jít cestou bolesti a smutku: "Přijetí kříže je vítězstvím nad křížem. Přijetí utrpení, bolesti, smrti, nemoci a hříchu je cestou osvobození od utrpení, nemoci a zla. Je to cesta vítězná. Tak jako Mojžíš na poušti sestavil kříž, na nějž vyzvednul bronzového hada, aby se ti, kdo na něj pohlédnou, uzdravili z hadího uštknutí, tak i my, když pohlížíme na kříž, nacházíme Krista, který nás uzdravuje."

Doplňkové parametry

Kategorie: Modlitby a zamyšlení
Typ produktu: kniha
Klíčové slovo: hřích, křížová cesta, modlitba
Příležitost: duchovní obnova, rozjímání, Velikonoce
Barva obálky: hnědá
Nakladatelství: Paulínky
Určeno: dospělým, mládeži, mužům, ženám
Doba čtení: krátká
Provedení: text, barevné ilustrace
Vazba: brožovaná
Počet stran: 40
Rozměry: 115 x 210 mm
Hmotnost: 0,06 kg
Rok vydání: 2016
Vydání: 2.
EAN: 9788074502026
ISBN: 978-80-7450-202-6
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tomislav Ivančič_small

Dr. Tomislav Ivančićbyl chorvatský kněz, spisovatel, univerzitní profesor, zakladatel hagioterapie a předseda Centra pro duchovní pomoc v Chorvatsku, Rakousku, Německu a Belgii. Narodil se 30. listopadu 1938 v Davoru v Chorvatsku. Po filozofických a teologických studiích v Záhřebu a Římě byl vysvěcen v roce 1966 na kněze v arcidiecézi v Záhřebu. Po dosažení doktorátu na Papežské gregoriánské univerzitě v Římě, se vrátil v roce 1971 do Záhřebu, kde se stal profesorem na teologické fakultě. Je hlavou fundamentální teologie, byl jedním z redaktorů Bogoslovska festivalů, členem redakce a přispěvatel mnoha národních a mezinárodních teologických časopisů a člen chorvatských literárních překladatelů. Od roku 1983 do 2017 byl kanovníkem kapitoly katedrály v Záhřebu. Zemřel 17. února 2017 v Záhřebu v Chorvatsku.
*převzato z externího zdroje