Ladislav Kubíček#Zapaluji? + dárek k nákupu

Kód: 365
Akce +Dárek k nákupu
49 Kč –6 %
365 Kubicek Zapaluji 9788071928614 01
49 Kč –6 % 46 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

První díl zápisků z exercicií P. Ladislava Kubíčka. Z exercicií L. Kubíčka vybrala Marie Svatošová.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha přináší myšlenky Ladislava Kubíčka z jeho duchovních cvičení, jak si je zapsala, a nyní vybrala Marie Svatošová. Nabízí tři okruhy úvah: svoboda, plnění Boží vůle, manželství a vztahy obecně. Texty vybrané z více než 1200 citátů jsou uspořádány tak, aby přinášely nový pohled než dosud publikované práce L. Kubíčka. Myšlenky populárního kněze a lékaře Ladislava Kubíčka (narozen 1926 na Podkarpatské Rusi, zavražděn 2004 v Třebenicích) z jeho duchovních cvičení uspořádala zakladatelka hospicového hnutí a spisovatelka Marie Svatošová. Pater Ladislav dával za totality exercicie tajně a M. Svatošová si je zapsala pro osobní využití. K téměř 1200 citátům se nyní po letech vrátila, uspořádala je a pro knihu s názvem Zapaluji? vybrala sto z nich. Tématem Kubíčkových úvah jsou zejména tři témata, která se objevují i v jeho dalších knihách: svoboda, plnění Boží vůle a manželství a vztahy obecně. Editorka dbala na to, aby zde zveřejněné texty doplňovaly a obohacovaly Kubíčkovy úvahy již dříve publikované na jiných místech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Duchovní rozvoj
Typ produktu: kniha
Klíčové slovo: manželství, svoboda, víra, vztahy
Příležitost: duchovní obnova
Barva obálky: zelená
Nakladatelství: Karmelitánské
Určeno: dospělým, mládeži, mužům, ženám
Doba čtení: střední
Provedení: text
Vazba: brožovaná
Počet stran: 111
Rozměry:
Hmotnost: 0,102 kg
Rok vydání: 2006
Vydání:
EAN: 9788071928614
ISBN: 80-7192-861-5
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Ladislav Kubíček_small

P. MUDr. Ladislav Kubíček se narodil 3. ledna 1926 na Podkarpatské Rusi, v Rachově. Byl český katolický kněz a lékař, známá postava české katolické církve 20. století. V předlistopadové době byl šikanován komunistickým režimem a státním dozorem nad církvemi (tzv. církevními tajemníky). Byl sídelním kanovníkem litoměřické katedrální kapituly a prezidentem litoměřické diecézní charity. Stal se obětí brutální loupežné vraždy.
Promoval v roce 1950 na Masarykově univerzitě po ročním zákazu studia, neboť odmítl podepsat přihlášku do KSČ. Vojenskou službu vykonával u PTP jako sběrač raněných. V lékařské profesi působil na různých místech republiky, překládán často pro náboženské a politické přesvědčení. Pro nepolepšitelnost a negativní poměr k lidově-demokratickému zřízení s ním byl rozvázán pracovní poměr ve zdravotnictví. Nastupuje pak jako horník do Karviné. V roce 1959 byl za podvracení republiky odsouzen a uvězněn. Po amnestii pracoval v Kamenoprůmyslu jako lisovač a brusič. Zároveň studoval soukromě teologii, je tajně vysvěcen na kněze a v roce 1968 biskup Trochta získal státní souhlas k jeho duchovenské činnosti. Působil pak na mnoha venkovských farách litoměřické diecéze, krátce byl pověřen i duchovní službou v litoměřické nemocnici, ve věznici a v hospici. V září 1976 byl poprvé ustanoven administrátorem v Třebenicích, malé obci v Českém středohoří, i tam však mohl setrvat pouze jeden rok. Do Třebenic se opět vrátil až v srpnu 1999. Mimo svou pastorační činnost se zabýval řešením případů hraničních oblastí gynekologie, psychosomatických nemocí, psychiatrie, duchovního života a manželství. Roku 2000 byl ustanoven sídelním kanovníkem litoměřické kapituly, žil však mezi svými farníky v Třebenicích a okolí, a nadále pomáhal i velkému okruhu přátel jako zpovědník, duchovní rádce a přítel, s široce otevřeným srdcem pro všechny potřebné. Zemřel v sobotu 11. září 2004 na své faře, zabit rukou vraha.
*převzato z externího zdroje

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení