Ladislav Kubíček#Zapaluji? + dárek k nákupu

Kód: 365
Akce +Dárek k nákupu
49 Kč –10 %
365 Kubicek Zapaluji 9788071928614 01
49 Kč –10 % 44 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

První díl zápisků z exercicií P. Ladislava Kubíčka. Z exercicií L. Kubíčka vybrala Marie Svatošová.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha přináší myšlenky Ladislava Kubíčka z jeho duchovních cvičení, jak si je zapsala, a nyní vybrala Marie Svatošová. Nabízí tři okruhy úvah: svoboda, plnění Boží vůle, manželství a vztahy obecně. Texty vybrané z více než 1200 citátů jsou uspořádány tak, aby přinášely nový pohled než dosud publikované práce L. Kubíčka. Myšlenky populárního kněze a lékaře Ladislava Kubíčka (narozen 1926 na Podkarpatské Rusi, zavražděn 2004 v Třebenicích) z jeho duchovních cvičení uspořádala zakladatelka hospicového hnutí a spisovatelka Marie Svatošová. Pater Ladislav dával za totality exercicie tajně a M. Svatošová si je zapsala pro osobní využití. K téměř 1200 citátům se nyní po letech vrátila, uspořádala je a pro knihu s názvem Zapaluji? vybrala sto z nich. Tématem Kubíčkových úvah jsou zejména tři témata, která se objevují i v jeho dalších knihách: svoboda, plnění Boží vůle a manželství a vztahy obecně. Editorka dbala na to, aby zde zveřejněné texty doplňovaly a obohacovaly Kubíčkovy úvahy již dříve publikované na jiných místech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Duchovní rozvoj
Typ produktu: kniha
Klíčové slovo: manželství, svoboda, víra, vztahy
Příležitost: duchovní obnova
Barva obálky: zelená
Nakladatelství: Karmelitánské
Určeno: dospělým, mládeži, mužům, ženám
Doba čtení: střední
Provedení: text
Vazba: brožovaná
Počet stran: 111
Rozměry:
Hmotnost: 0,102 kg
Rok vydání: 2006
Vydání:
EAN: 9788071928614
ISBN: 80-7192-861-5
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Ladislav Kubíček_small

P. MUDr. Ladislav Kubíček se narodil 3. ledna 1926 na Podkarpatské Rusi, v Rachově. Byl český katolický kněz a lékař, známá postava české katolické církve 20. století. V předlistopadové době byl šikanován komunistickým režimem a státním dozorem nad církvemi (tzv. církevními tajemníky). Byl sídelním kanovníkem litoměřické katedrální kapituly a prezidentem litoměřické diecézní charity. Stal se obětí brutální loupežné vraždy.
Promoval v roce 1950 na Masarykově univerzitě po ročním zákazu studia, neboť odmítl podepsat přihlášku do KSČ. Vojenskou službu vykonával u PTP jako sběrač raněných. V lékařské profesi působil na různých místech republiky, překládán často pro náboženské a politické přesvědčení. Pro nepolepšitelnost a negativní poměr k lidově-demokratickému zřízení s ním byl rozvázán pracovní poměr ve zdravotnictví. Nastupuje pak jako horník do Karviné. V roce 1959 byl za podvracení republiky odsouzen a uvězněn. Po amnestii pracoval v Kamenoprůmyslu jako lisovač a brusič. Zároveň studoval soukromě teologii, je tajně vysvěcen na kněze a v roce 1968 biskup Trochta získal státní souhlas k jeho duchovenské činnosti. Působil pak na mnoha venkovských farách litoměřické diecéze, krátce byl pověřen i duchovní službou v litoměřické nemocnici, ve věznici a v hospici. V září 1976 byl poprvé ustanoven administrátorem v Třebenicích, malé obci v Českém středohoří, i tam však mohl setrvat pouze jeden rok. Do Třebenic se opět vrátil až v srpnu 1999. Mimo svou pastorační činnost se zabýval řešením případů hraničních oblastí gynekologie, psychosomatických nemocí, psychiatrie, duchovního života a manželství. Roku 2000 byl ustanoven sídelním kanovníkem litoměřické kapituly, žil však mezi svými farníky v Třebenicích a okolí, a nadále pomáhal i velkému okruhu přátel jako zpovědník, duchovní rádce a přítel, s široce otevřeným srdcem pro všechny potřebné. Zemřel v sobotu 11. září 2004 na své faře, zabit rukou vraha.
*převzato z externího zdroje